Erdogan paralajmëron Rusinë për prishjen e miqësisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Erdogan paralajmëron Rusinë për prishjen e miqësisë

NULL NULL
06/10/2015

Turqia dhe Rusia kanë marrëdhënie të forta ekonomike, të cilat janë zbehur gjatë muajve të fundit për shkak të dallimeve të tyre mbi Sirinë.

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Rusinë për marrëdhënie të vështira me vendin e tij pasi një avion luftarak rus shkeli hapësirën ajrore turke gjatë kësaj fundjave, raporton Anadolu Agency.