10:55, 27 Qershor 2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka arritur në qytetin Osaka të Japonisë për të marrë pjesë në Samitin e Liderëve të G20-tës që do të fillojë nesër.

Në Aeroportin Kansai, presidenti u prit nga zëvendësministri i Jashtëm i Japonisë, Kenji Yamada, ambasadori i Turqisë në Tokio, Murat Mercan dhe zyrtarë të tjerë.

Gjatë qëndrimit të tij në Osaka, Erdogan shoqërohet nga bashkëshortja Emine Erdogan, ministri i Jashtëm Mevlut Çavusoglu, ministri i Thesarit dhe Financave Berat Albayrak, ministri i Mbrojtjes Hulusi Akar, shefi i komunikimeve i Presidencës Fahrettin Altun dhe zëdhënësi presidencial Ibrahim Kalın, shkruan AA, përcjell Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë