12:53, 24 Janar 2020

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se “përhapja e kaosit” në Libi kërcënon të prekë tërë mesdheun dhe bëri thirrje për presion ndaj liderit të forcave libiane në lindje që t`i përmbahen armëpushimit.

Erdogan këto komente i bëri pas ceremonisë së inaugurimit të një kampusi të ri universitar turko-gjerman bashkë me kancelaren gjermane Angela Merkel, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë