Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Enver Hasani s`do të jetë ambasador në Turqi

NULL NULL
16.06.2015 14:19

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani e ka përgënjeshtruar lajmin se do të emërohet ambasador i Kosovës në Turqi.

Hasani këtë deklaratë e bëri pas një takimi që pati aot me homologun e tij bullgar Dimitri Tokusheve, Gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese të Turqisë, Muammet Topal, si dhe gjyqtarin e gjykatës Kushtetutuese të Polonisë Marek Zubik.

Ai bëri me dije se pas përfundimit të mandatit të tij në Kushtetuese më 26 qershor do t`i kthehet universitetit, ku është edhe mësimëdhënës, transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.