Ende nuk ka koalicion mes LDK-së e PDK-së në Prishtinë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ende nuk ka koalicion mes LDK-së e PDK-së në Prishtinë

NULL NULL
01.12.2021 18:33

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama, ka mohuar për Klan Kosovën se është arritur koalicion mes LDK-së e PDK-së për qeverisje komunale, saktësisht me kryeqytetin.

Në pyetjen që i është bërë nga Klan Kosova,”nëse ka një koalicion mes LDK-së që ai përfaqëson dhe PDK-së, në Prishtinë?”, ai është përgjigjur me ”Jo”.

Përparim Rama me një ceremoni inauguruese, më 7 dhjetor merr zyrtarisht detyrën e kryetarit të Prishtinës.

Gjithashtu po me këtë datë, do të bëhet betimi i anëtarëve të kuvendit komunal të Prishtinës. 

Ekskluzive: Përparim Rama merr detyrën e kryetarit të Prishtinës më 7 dhjetor

Ndërkohë në një intervistë të tij dhënë gjatë ditës në kanal 10, Përparim Rama, ka bërë të ditur se nënkryetari i parë i komunës së Prishtinës, do të jetë Alban Zogaj.