Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ekipi i Kosoves në rugby publikon listën per ndeshjen ndaj Austrisë

NULL NULL
nga Jon Ajeti 29.03.2023 14:20

Përfaqësuesja e Kosovës në rugby është gati për të zhvilluar ndeshjen e pare ndërkombëtare nën ombrellën e federates evropiane të ketij sporti.

“Dardanët” për kundërshtar do ta kenë Austrinë teksa sfida do të luhet me 1 prill në stadiumin e Hajvalisë.

Tashme trajneri i ekipit të Kosovës Mark Barret ka publikuar listën e lojtarëve qe do të luajnë në këtë ndeshje historike për sportin e rugby-it. 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.