Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Edicioni i 10-të i “Javës së Gruas” kërkohet luftimi i pabarazisë (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 14.03.2023 20:23
barazia gjinore java e gruas

Në Prishtinë nisi sot konferenca dyditore për të shënuar edicionin e dhjetë të “Javës së Gruas”.

Në hapjen e saj mori pjese kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani, raporton Klan Kosova.

Të dy u pajtuan që pabarazia gjinore duhet të luftohet në çdo hap dhe se pa barazi nuk mund të ketë demokraci në një vend.

Drejtoresha e Institutit Kombëtar Demokratik, theksoi se është e lumtur që çdo vit po ka më shumë burra që po marrin pjesë në diskutimet për barazi. Gjatë kësaj dekade, për të luftuar pabarazinë pati rol edhe USAID-i në Kosovë.

“Java e Gruas” do të vazhdojë edhe të mërkurën me panelistë e tema të ndryshme. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.