Edi Sylisufaj futbollisti i radhës që i bashkohet Kosovës

Edi Sylisufaj futbollisti i radhës që i bashkohet Kosovës

2 muaj më parë

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se ardhja më e re të Dardanët është futbollisti nga Tropoja, Edi Sylisufaj.

Njoftimi është bërë në faqen zyrtare të FFK-së, transmeton Klan Kosova.

“Kombëtarja e Kosovës së shpejti do të ketë në radhët e saj një tjetër supertalent. Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës suedeze, Falkenbergs, Edi Sylisufaj, i cili tashmë ka vendosur ta veshë fanellën dardane. 20-vjeçari i lindur në Suedi është duke shkëlqyer në fanellën e Falkenbergs në këtë edicion, ku ka shënuar 5 gola prej se ka nisur elita e futbollit suedez në muajin qershor”, thuhet në njoftim.

“Ai më parë ka qenë edhe pjesë e Kombëtares U17 të Suedisë, derisa vlerësohet si njëri nga futbollistët më të talentuar. FFK tashmë ka filluar procedurat rreth rregullimit të dokumenteve të nevojshme për lojtarin dhe nëse gjithçka kryhet me kohë, atëherë ai do të mund të paraqitet në fanellën dardane qysh në shtator në ndeshjen kundër Anglisë U21 në Prishtinë, teksa shumë shpejt mund ta shohim edhe në fanellën e Kombëtares A, ngase bëhet fjalë për një sulmues tejet të spikatur”, thuhet në njoftimin zyrtar”.