“E tradhtuat Kosovën”, protestë para Kuvendit të Serbisë

“E tradhtuat Kosovën”, protestë para Kuvendit të Serbisë

NULL NULL
1 week më parë

Disa dhjetëra qytetarë, kryesisht të krahut të djathtë, u mblodhën mbrëmë para Kuvendit të Serbisë për të protestuar siç raportohet rreth ngjarjeve të djeshme në veri të Kosovës ku pati tensione pas aksionit policor kundër kontrabandës.

Qytetarët u mblodhën në rrethojat para hyrjes në Kuvendin e Serbisë dhe brohoritën “Kosova është zemra e Serbisë”, “Shko në Kosovë”, “E tradhtuat Kosovën”, përcjell Tanjug raportimet e Nova.rs, transmeton Klankosova.tv