E rrallë: Lind breshka me dy koka dhe gjashtë këmbë

E rrallë: Lind breshka me dy koka dhe gjashtë këmbë

NULL NULL
1 week më parë

Një breshkë me dy koka dhe gjashtë këmbë është bërë virale dhe është ‘mirë’ gati dy javë pas lindjes së saj.

Anomalia gjenetike e saj e ka bërë edhe më të veçante dhe interesante këtë krijesë.

Çuditërisht, kokat e saj punojnë veçmas për të dalë në sipërfaqe për të marrë frymë, raporton USA Today, transmeton Klankosova.tv.

Ekspertët në New England Centre Wildlife thonë se është “e ngjashme me binjakët e bashkuar te njerëzit”.