Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

E pin lëngun e Capri Sun për 8.02 sekonda për të rimarrë rekordin Guinness (VIDEO)

NULL NULL
22.09.2023 18:47
capri sun

Një burrë indian rimori titullin e rekordeve botërore Guinness në kategorinë çuditërisht konkurruese të kohës më të shpejtë për të pirë lëngun freskues Capri Sun.

Fayis Nazer e përfundoi qesen e tij me pije në 8.02 sekonda, duke e bërë atë personin e parë që e përfundoi këtë sukses në më pak se 10 sekonda.

Rekordi ishte vendosur më parë në 10.41 sekonda nga gjermani André Ortolf në dhjetor 2022, dhe para kësaj ai mbahej nga Nazer me një kohë prej 11.86 sekondash.

Regjistrimi kërkon që sfiduesit të fillojnë me të dyja duart të vendosura rrafsh mbi një tavolinë, dhe atyre u lejohet të hapin qeskën vetëm pasi të fillojë kohëmatësi.

Nga Guinness World Records thanë se është dëshmuar se është një kategori e diskutueshme, me më shumë se 100 aplikime për rekord të pranuara që kur organizata e mbajtjes së rekordeve ndau një video të përpjekjes së Ortolf në prill.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.