Dy raste pozitive me COVID-19 dhe 15 të shëruar në Kosovë

Dy raste pozitive me COVID-19 dhe 15 të shëruar në Kosovë

NULL NULL
2 months më parë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve janë regjistruar dy raste pozitive me COVID-19 dhe janë shëruar 15 pacientë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1 mijë e 265 testime, teksa mbesin edhe 322 raste aktive me koronavirus në vend, transmeton Klankosova.tv.

Pozitiviteti i rasteve gjatë 24 orëve të fundit është 0.15 për qind.