Dua Lipa uron Shqipërinë për Ditën e Pavarësisë (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dua Lipa uron Shqipërinë për Ditën e Pavarësisë (FOTO)

NULL NULL
28.11.2021 12:51

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka uruar Shqipërinë për përvjetorin e 109-të të pavarësisë.

“Urime 28 Nëntori – Happy Independece Day Albania”, ka shkruar Lipa përmes disa fotografive të shpërndara në Instagram, transmeton Klankosova.tv.

Këngëtarja me renome ndërkombëtare gjithashtu ndau me ndjekësit e saj një fotografi të flamurit kombëtar, si dhe një tjetër të shqiponjës dy-krenare të shënjuar në një gotë.

Dua Lipa pak kohë më parë vizitoi shumë qytete të Shqipërisë, ku u takua edhe me krerët e shtetit shqiptar.