Dreshaj: Pacienti që sot ndërroi jetë ishte 70 vjeçar nga komuna e Ferizajt - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dreshaj: Pacienti që sot ndërroi jetë ishte 70 vjeçar nga komuna e Ferizajt

NULL NULL
17/04/2020

Infektologu, Shemsedin Dreshaj ka njoftuar se aktualisht në Klinikën Infektive, të hospitalizuar me Covid-19 janë 52 pacientë, prej tyre 11 janë në kujdes intensiv dhe në trajtim me oksigjenoterapi,  pra në monitorim permanent dhe se dy prej tyre janë në gjendje kritike.

Ai po ashtu dha detaje edhe për pacientin që sot ka ndërruar jetë pas humbjes së betejës me koronavirus.

“Pacienti ishte 70 vjeçar nga Nerodima e Ferizajt. Ai ka pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese”, shtoi Dreshaj.

“Nga klinika sot janë lëshuar pesë persona të shëruar, ndërsa në pritje të rezultateve janë edhe gjashtë pacientë të tjerë që janë të shtrirë në spital”.