Don Lush Gjergji viziton BIK-un, uron festën e Kurban Bajramit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Don Lush Gjergji viziton BIK-un, uron festën e Kurban Bajramit

NULL NULL
11/08/2019

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, Bashkësinë Islame e ka vizituar Don Lush Gjergji në emër të Ipeshkvisë së Kosovës.

Me këtë rast, ai uroi gjithë besimtarët për këtë festë, derisa tha se feja shndërrohet në veprim përmes flijimit dhe dashurisë.

“Kemi ardhur tek vëllezërit shqiptarë të përkatësisë myslimane. Në emër të bashkësisë krishtere, ua urojmë Kurban Bajramin. Festë kjo që na përkujton burimin e përbashkët të fesë krishtere, islame e hebrahike. Tek thelbi i Abrahamit që deshi ta sakrifikojë të birin e tij”.

Don Lush Gjergji ishte edhe vizitori i parë sot në BIK, ku po bëhen pritjet me rastin e festës së Kurban Bajramit.