Dokumentari i Donna Summer do të debutojë në HBO më 20 maj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dokumentari i Donna Summer do të debutojë në HBO më 20 maj

NULL NULL
29.04.2023 18:12
Donna Summer

HBO ka njoftuar planet për të transmetuar një dokumentar të quajtur “Love to Love You, Donna Summer” më 20 maj.

Rrjeti po e vlerëson filmin si “një vështrim të thellë të artistes ikonë teksa ajo krijon muzikë që e çon atë nga skena muzikore avangarde në Gjermani, në shkëlqimin dhe dritat e ndritshme të klubeve të vallëzimit në Nju Jork, për t’u vlerësuar në mbarë botën. Zëri i saj u bë kolona zanore përcaktuese e një epoke”.

Dokumentari, i cili pati premierën e tij ndërkombëtare në Festivalin e 73-të Ndërkombëtar të Filmit në Berlin dhe premierën e tij vendase në SXSW, përfshin intervista arkivore dhe pamjet video të vetë Mbretëreshës së Diskos, si dhe komente të reja nga anëtarët e ngushtë të familjes, miq dhe kolegë.

Kantautorja fituese e Grammy vdiq nga kanceri në mushkëri në moshën 63-vjeçare në vitin 2012. Ajo njihet për këngët e tij “Last Dance”, “MacArthur Park”, “Heaven Knows”, “Hot Stuff”, “Bad Girls” dhe “In Radio”.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.