Disneyland me çmime edhe më të larta - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Disneyland me çmime edhe më të larta

NULL NULL
06/10/2015

Bota e ëndrrave, ajo përrallore, Disneyland, ka ngritur cmimet vjetore duke i vënë ato për 893.56 euro më shumë, për një vizitorë.
Kjo ka ndodhur për herë të parë qysh kur parku në jug të Kalifornisë u bë në pronësi të Walt Disney, dhe në momentet kur numri i vizitorëve është shtuar edhe më shumë në sezonë.

Një turmë e madhe vizitorësh cdo ditë ndërprehet dhe bëhet më e vogël, duke bërë kështu klientët të bëjnë dy opsione, të dielën disa kanë shprehur zemërimin e tyre në rrjetet sociale, dhe me disa tifozë të tjerë të cilët pohojnë se do të ngrisin zërin në nivel të lartë për të përkrahur vizitorët se cmimet janë në një normë më të lartë se sa është paramenduar shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.