Disa metoda për të qenë të sigurt nga gripi! - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Disa metoda për të qenë të sigurt nga gripi!

NULL NULL
11/04/2018

Gripërat janë shpesh herë prezentë tek ju, familjarët apo miqtë tuaj!

Por, ju nuk mund të qëndroni larg shkollës apo punës sepse dikush nga shoqëria juaj ka gripin, megjithatë ka disa mënyra për ta parandaluar atë, njofton Klan Kosova.

Për më shumë këtu mund të gjeni disa metoda për të mbajtur veten dhe të dashurit tuaj të sigurt nga gripi.

Pastroni duart

Mbani të pastërt ambientin ku jetoni

Pastroni orenditë tuaja shtëpiake

Kujdes me pastrimin e kuzhinës

Kërkoni për ajër të freskët

Vaksionohuni

Mos shkoni në shkollë apo në punë

Pini sa më shumë çajra kamomile dhe mente