Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Disa ligje nëpër tavolinat e Gjykatës Kushtetuese (VIDEO)

NULL NULL
nga Drin Demiri 01.02.2023 20:25

Kur, nuk dihet, por me vlerën e re të koeficientit, Ligji për Paga pritet të trashë lëndët e Gjykatës Kushtetuese.

Qe një vit, këtij institucioni i ka dalë goxha punë me nismat ligjore qeveritare, që i shkuan brenda një kohe të shkurtë, njofton Klan Kosova.

Ligji për Paga do të bëhej i katërti, brenda rreth një viti që përfundon në këtë institucion.

Ato i çuan partitë opozitare. I fundi ishte ai për Zyrtarët Publik, derisa Partia Demokratike e Lidhja Demokratike, aty dërguan edhe ligjin për Këshillin Prokurorial, atë për Masat e Përkohshme të Produkteve Themelore dhe Vendimin për Pagesën e Energjisë Elektrike për qytetarët në veri të vendit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.