Diplomatët mësojnë nga Di Carlo dhe Petritsch - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Diplomatët mësojnë nga Di Carlo dhe Petritsch

NULL NULL
25/05/2015
Në Pejë po mbahet edicioni i dytë i shkollës verore për diplomatët e rinj e organizuar nga Akademia Diplomatike e Kosovës.

Ambasadorja e SHBA-ve në Këshillin e Sigurimit, Rosemary DiCarlo dhe ambasadori austriak Wofgang Petritsch kanë ligjëruar të hënën në Pejë në edicionin e dytë të  shkollës verore për diplomatët e rinj e organizuar nga Akademia Diplomatike e Kosovës.

Drejtori i kësaj të fundit, Skënder Durmishi tha se ky është një rast i mirë që diplomatët e rinj të përfitojnë nga dy ambasadorët me përvojë, transmeton Kosova Press.