Digjen edhe tri vetura të serbëve në veri me targa RKS - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Digjen edhe tri vetura të serbëve në veri me targa RKS

NULL NULL
31.03.2023 10:35

Mbrëmë pas mesnatës janë djegur tri vetura me targa RKS, të cilat i përkisnin qytetarëve të nacionalitetit serb.

Njëra veturë që u dogj ndodhej në rrugën “Kral Milutin” në Zveçan, tjetra në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Mitrovicë të Veriut, si dhe e treta në rrugën “Vlade Çetkoviq”, po ashtu në Mitrovicë të Veriut.

Djegia e tri veturave vjen pas djegies së dy të tjerave, po ashtu me targa RKS, dje në orët e para të mëngjesit.

Deri më tani nuk ka informacione se kush e ka shkaktuar zjarrevënien. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS