Derbi i Londrës për mbrojtësin e Bayer Leverkusen - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Derbi i Londrës për mbrojtësin e Bayer Leverkusen

NULL NULL
nga Shpend Spahija 25.05.2023 08:19

Ekipe të ndryshme nga Premier League janë të interesuara për shërbimet e mbrojtësit të Bayer Leverkusen, Edmond Tapsoba, shkruajnë mediet në Gjermani.

Por dy favoritet për ta transferuar Tapsoba, mbesin Arsenal dhe Tottenham, që e kanë përcjellur 24 vjeçarin në duelet e fundit në Bundesliga.

Tapsoba është nga Burkina Faso dhe këtë sezon me Leverkusen ka zhvilluar 46 ndeshje në të gjitha garat, duke shënuar dhe asistuar nga dy herë.

 

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.