Derbi i javës në Itali mbyllet baras në mes të Romës dhe Juventusit (VIDEO)

Derbi i javës në Itali mbyllet baras në mes të Romës dhe Juventusit (VIDEO)

NULL NULL
1 muaj më parë

Derbi i javës në Serie A të Italisë në mes të Romës dhe Juventusit është mbyllur me rezultatin baras, 2:2.

Veretout shënoi i parë në këtë përballje për epërsin e romakëve, njofton Klan Kosova.

Rezultatin e barazoi Cristiano Ronaldo me anë të një penallti një minutë para fundit të pjesës së parë.

Ndërsa Veretout ishte edhe shënuesi i golit të dytë te Roma, në minutën shtesë të kësaj pjesëloje.

Në minutën e 62-të, Juventus mbeti me një lojtar më pak në fushë pas përjashtimit të RAbiot, i cili u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në ndeshje.

Edhe pse me një lojtar me pak në fushë, Juve arriti ta barazon rezultatin me golin e dytë personal të Cristiano Ronaldos.