Deputetja Matoshi për festën e 28 Nëntorit bën thirrje të ndalet urrejtja - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Deputetja Matoshi për festën e 28 Nëntorit bën thirrje të ndalet urrejtja

NULL NULL
28.11.2021 11:36

Deputetja e Kuvendit, Adriana Matoshi, për nder të 28 nëntorit ka ndarë disa fotografi me veshje kombëtare, duke bërë thirrje për dashuri ndaj njëri-tjetrit, si dhe për ndalje të urrejtjes, rrahjeve e vrasjeve.

“28 nentor te Vitit 1443 Gjergj Kastrioti-Skenderbeu ngriti flamirin ne kalane e Krujes

28 nentor 1912 Ismail Qemajli ngriti flamurin ne Vlore

28 nentor te Vitit 1955 lindi Adem Jashari

28 nentor te Vitit 1997 u krijua Ushtria Çlirimtare e Kosoves

28 nentor 1999 menjeher pas luftes nje djale me emrin Flamur ne Gjilan vret nje person dhe plagose dhjetra te tjere…”, ka shkruar aktorja në një postim në Facebook, transmeton Klankosova.tv.

“Dujeni njani tjetrin, ndaleni urrejtjen, rrahjet, therrjet, vrasjet. Vetem bashke jemi te forte”, shtoi ajo.