Deputetja e VV-së: Vetëmenaxhimi nuk është “Zajednicë” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Deputetja e VV-së: Vetëmenaxhimi nuk është “Zajednicë”

NULL NULL
19.03.2023 02:13
Fitore Pacolli

Deputetja e Lëvizje Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka komentuar mbi njërën nga pikat për të cilat janë pajtuar Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, atë për “vetëmenaxhimin i komunitetit serb”.

Ajo ka thënë se “Vetëmenaxhimi nuk është ‘Zajednicë’, as asociacion plus, as vetëqeverisje e as autonomi”.

“Edhe sonte u pa se Kosova është në rrugë të mirë dhe e gatshme të ecën përpara pa frikë e me vendosshmëri”, ka shtuar ajo, përcjell KlanKosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.