Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Deniz Oncu “pole” në Itali

NULL NULL
nga Naim Selmani 10.06.2023 17:09

Garuesi turk Deniz Oncu ka qenë i jashtëzakonshëm me ekipin Red Bull KTM në kualifikimet e zhvilluara në Itali.

Ai e shtyu motorin e tij deri në limite për ta fituar pozitën startuese në shtegun e Mugellos, përcjell klankosova.tv.

Oncu për të marrë “pole position” e arriti kohën prej 1:56.020 duke vendosur rekord të ri të gjitha kohërave në Moto 3 në Itali.

Me mbi gjysmë sekonde vonesë vendin e dytë e zuri japonezi Ayumu Sasaki me ekipin Liqui Moly Husqvarna Intact GP.

Teksa i treti në Itali do të niset Daniel Holgado Red Bull KTM Tech3.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.