Dëgjohen sirenat e sulmit ajror në Kiev - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dëgjohen sirenat e sulmit ajror në Kiev

NULL NULL
2 months më parë

Një numër i sirenave të sulmit ajror janë dëgjuar në të gjithë kryeqytetin ukrainas këtë mbrëmje.

Qyteti ka qenë kryesisht i qetë në javët e fundit, pasi shumica e trupave ruse u tërhoqën nga kryeqyteti për të përqendruar përpjekjet e tyre në lindje dhe jug, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Sirenat paralajmërojnë njerëzit në Kiev që të kërkojnë strehim, pasi sulmi mund të jetë i pashmangshëm.