Debat mbi politikën e jashtme në seancën e sotme të kuvendit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Debat mbi politikën e jashtme në seancën e sotme të kuvendit

NULL NULL
3 months më parë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë sot seancë për të debatuar mbi politikën e jashtme.

Seanca do të mbahet duke filluar nga ora 13:00, përcjell Klankosova.tv.

Debati me kërkesë të PDK-së ishte paraparë të mbahej javën e kaluar, por që nuk ndodhi për shkak të mungesës së kryeministrit, Albin Kurti dhe ministres së Jashtme, Donika Gërvalla.

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra është shprehur se kërkesa për debat erdhi për shkak të situatës së rënduar në të cilën gjendet politika e jashtme e Kosovës.