"Dear Albania" shfaqet në Tiranë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Dear Albania” shfaqet në Tiranë

NULL NULL
26/05/2015
Më 26 maj me fillim nga ora 19:00 në Muzeun Historik Kombëtar artistja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, prezanton në Tiranë dokumentarin “Dear Albania”, njoftohet kështu në një lajmërim të Ministrisë së Kulturës në Shqipëri

“Dear Albania” është dokumentar që përshkruan një rrugëtim në 15 qytete të Shqipërisë, duke përfshirë edhe Tetovën e Prishtinën, në një guidë turistike promovuese për traditat, besimin dhe turizmin shqiptar.Hyrja është falas.

Eliza Dushku gjithashtu do të qëndrojë edhe në Prishtinë më 28 maj në gala mbrëmjen e Fondit Kosovaro-Amerikan të Edukimit.