De Gea, përforcimi i parë për Real Madridin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

De Gea, përforcimi i parë për Real Madridin

NULL NULL
27/05/2015
Portieri i Manchester United, David de Gea, pritet të jetë përforcimi i parë i rëndësishëm për Real Madridin gjatë merkatos së verës.

Gazeta sportive spanjolle Marca shkruan se presidenti Perez e kërkon me çdo kusht De Gean, i cili shihet si zëvendësues ideal i Iker Casillasit, që largohet nga Reali në vitin 2017.

De Gea ka edhe një vit kontratë me Manchester United, ndërkohë që nuk pranon qe të vazhdoje kontratën me skuadrën angleze.

Reali po ashtu po interesohet edhe për sulmuesin e Manchester City, Kun Aguero dhe mesfushorin e Juventusit, Paul Pogba.