Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Daliq: Na pret një ‘luftë’ e vërtetë”, respekt i madh për Shqipërinë

NULL NULL
02.12.2023 20:28

Ka përfunduar, në Hamburg, të Gjermanisë shorti i fazës së grupeve të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, ku Shqipëria është pozicionuar në grupin B, ku së bashku me “legjionarët” ndodhen “iberikët” e Spanjës, vendi i 3-të i Botërorit të Katarit, Kroacia, si dhe Italia, kampione e Evropës në fuqi.

Pas shortit, disa fjalë për mediat i tha edhe tekniku i kroatëve, Zlatko Daliq, i cili, përveç se vuri në dukje vështirësitë e grupit, theksoi se ka shumë respekt për Shqipërinë ndërsa kujtoi edhe kohën kur trajnonte Dinamon në Superiore.

“Është grupi më i vështirë kundër Spanjës, Shqipërisë dhe Italisë. Do të jetë një luftë e madhe, objektivi është të kalojmë grupin. Shqipëria doli e para në grup dhe ka luajtur mirë, nuk do të jetë e lehtë, Por jam optimist dhe do të bëjmë më të mirën për veten tonë.

Respekt i madh për Shqipërinë sepse ishin të parët në grup dhe presim një ndeshje të vështirë.

Shkarkimi nga Dinamo shumë vite më parë? “Ka shumë kohë, kalova tetë muaj dhe ishte mirë për mua. Shihemi në qershor”,- u shpreh Daliq. /abcnews.al

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.