Dalin formacionet zyrtare të dy ndeshjeve në Champions, Mbappe e nis si rezervë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dalin formacionet zyrtare të dy ndeshjeve në Champions, Mbappe e nis si rezervë

NULL NULL
14.02.2023 20:07

Sonte kthehet Champions League me 1/8 e finaleve, ku do të luhen dy ndeshje, ajo në mes Milanit e Tottenhamit dhe ajo mes Paris Saint Germain dhe Bayern Munich.

Të dy ndeshjet nisin nga ora 21:00 teksa janë bërë të ditura edhe formacionet zyrtare.

Ajo që bie në sy në formacionet zyrtare është mungesa e yllit të Parisit, Kylian Mbappe, i cili ndeshjen e nis nga banka rezervë, njofton Klankosova.tv.

Më poshtë gjeni formacionet zyrtare në ndeshjen Milan – Tottenham:

Milan: Tatarusanu, Hernandez, Kjaer, Kalulu, Thiaë, Tonali. Kruniq, Saelemaekers, Leao, Giroud dhe Diaz.

Tottenham: Forster, Lenglet, Dier, Romero, Emerson, Skipp, Sarr, Son Perisiq, Kulusevski, Kane.

Ndërsa, më poshtë mund t’i gjeni formacionet zyrtare në mes PSG-së dhe Bayernit:

PSG: Donnarumma, Mendes, Marquinhos, Ramos, Hakimi, Zaire-Emery, Pereira, Verratti, Soler, Neymar dhe Messi.

Bayern Munich: Sommer, Pavard, De Lig, Upamecano, Cancelo, Coman, Musiala, Sane, Choupo-Moting.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.