Daçiq e vlerëson ekonominë si pikë të rëndësishme në zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi

Daçiq e vlerëson ekonominë si pikë të rëndësishme në zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi

NULL NULL
1 muaj më parë

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se është e vërtetë që ekonomia ka një forcë shtytëse në zgjidhjen e problemit midis Beogradit dhe Prishtinës.

Siç raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova, ai beson se Serbia nuk do të dalë nga ky problem derisa të arrihej një zgjidhje politike për një çështje kyçe.

Sipas tij, hapi tjetër duhet të jetë të shihet se cilat janë zgjidhjet e mundshme politike dhe “sipas forcës së atyre që qëndrojnë pas saj, një zgjidhje e drejtë duhet të pranohet për këtë çështje”, transmeton Klan Kosova.