Cruyff: Real gaboi në transferime - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Cruyff: Real gaboi në transferime

NULL NULL
19/05/2015
Sipas legjendës holandeze Real Madrid gaboi në transferime, gjë që i kushtoi me humbjen e titullit në La Liga dhe të gjithçkaje këtë sezon.

Johan Cruyff, ka ngjallur reagime edhe një herë me deklaratat e tij.

Ai foli për fitimin e titullit në La Liga nga Barcelona dhe transferet e Real Madridit.

“Real nuk bëri nënshkrimet e duhura. Kjo është e qartë. Ishte gabim i kombinuar mes bordit, menaxherit dhe lojtarëve. Tregon që gjërat nuk shkuan siç duhet”.

“Unë nuk mendoj se dikush mund të thotë që Barcelona nuk meritoi titullin. Ka raste kur gjërat nuk shkojnë siç duhet. Kriijmi i hapsirave për sulmuesit që luajnë mirë në kundërsulme nënkupton që topi fitohet më thellë, që normalisht bart rreziqe”.

Barcelona fitoi tutullin e 28-të të La Ligas, duke lënë prapa rivalin e përjetshëm Real Madridin.