Çollaku: Kosova i kreu punët e saj rreth vizave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çollaku: Kosova i kreu punët e saj rreth vizave

NULL NULL
13/10/2015

Ministri i Integrimeve Evropiane Bekim Çollaku ka thënë se  institucionet e Kosovës i kanë kryer të gjitha obligimet që bien mbi ta për ta marrë liberalizimin e vizave, mirëpo kjo sipas tij, tash varet nga Bashkimi Evropian, Komisioni Evropian dhe vendet anëtare të BE-së.

Ai në emisionin “Info – Box” të TV Dukagjini, ka theksuar se institucionet e Kosovës do të vazhdojnë të punojnë, duke iu
referuar liberalizimit të vizave, që shqiptarët e Kosovës të kenë mundësi ta përcjellin kombëtaren e Shqipërisë në kampionatin evropian të futbollit “Franca 2016”.