Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

City fiton lehtësisht ndaj Chelseat

NULL NULL
21.05.2023 19:00

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Chelseat, me rezultat minimal 1-0, në xhiron e parafundit në Premier League.

Golin e vetëm për Qytetarët e realizoi Julian Alvarez në minutën e 12’.

Alvarez shënoi edhe njëherë në pjesën e dytë, por që goli i tij u anulua nga VAR-i.

Kështu City ka 88 pikë të grumbulluara nga 36 ndeshje, teksa u shpall kampion edhe matematikisht gjatë pasdites së të shtunës, pasi Arsenali pësoi humbje në udhëtim te Foresti. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.