Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Cila është data kur Albina Kelmendi dhe familja e saj, do ta performojnë “Duje” në “Eurovision 2023”?

NULL NULL
01.02.2023 18:22

Festivali evropian i këngës “Eurovision Song Contest 2023” këtë vit do të mbahet në Liverpul të Britanisë së Madhe dhe ani pse disa shtete nga Ballkani kanë refuzuar pjesëmarrjen për këtë vit, Shqipëria e ka konfirmuar një të tillë.

Këngëtarja nga Kosova, Albina Kelmendi bashkë me familjen e saj dhe këngën “Duje” do ta përfaqësojnë Shqipërinë në “Eurovision-in” e sivjetmë, teksa ata do të performojnë me datë 11 maj përcjellë Klankosova.tv.

Shtetet me të cilat Shqipëria do të garojë në gjysmëfinalen e këtij kompeticioni janë: Armenia, Belgjika, Qiproja, Danimarka, Estonia, Greqia, Islanda, Romania, Australia, Austria, Gjeorgjia, Lituania, Polonia, San Marino dhe Sllovenia.

“Eurovision Song Contest 2023” do të mbahet me datat 9, 11 dhe 13 maj të këtij viti.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.