Chelsea, Sevilla, Dortmund dhe Barcelona fitojnë sonte në Champions - Lazio e Muriqit barazon

Chelsea, Sevilla, Dortmund dhe Barcelona fitojnë sonte në Champions – Lazio e Muriqit barazon

NULL NULL
4 javë më parë

Mbrëmja e sontme ka rezervuar ndeshje tejet interesante për të gjithë futbolldashësit, ku nuk kanë munguar edhe rezultatet dhe golat e shumtë.

Takimet përball kundërshtarëve të tyre i fituan: Chelsea si mysafir i Krasnodar.

Blutë e Londrës fituan bindshëm me rezultat 0:4.

Takimi tjetë i këtij grupi ndërmjet Sevillas dhe Rennes, përfundojë me rezultat 1:0 në favor të spanjollëve.

Befasi nuk lejoi Borussia Dortmund që fitoj me rezultat 2 me 0.

Kurse Lazio e Vedat Muriqit barazoi 1:1 me belgët e Club Brugge.

Baraz përfundoj edhe takimi ndërmjet ekipeve që garojnë në grupin G Ferencvaros – Dynamo Kyiv 2:2.

Juventus u mposht në shtëpi nga Barcelona me rezultat 0:2.

Në grupin H, fitore shënuan Paris Saint Germain dhe Manchester United.

Parisienët fituan me rezul 0:2 në Stamboll kundër Basaksehir, kur anglezët mposhtën me rezultat të thellë 5:0 ndaj Leipzig.