Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chelsea kurrqysh të këndellet, mposhtet edhe nga Evertoni

NULL NULL
10.12.2023 17:02

Evertoni ka shënuar fitore ndaj Chelseat, me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 16-të në Premier League.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, pasi nuk kishte dhe shumë raste për shënim nga dy anët.

Në pjesën e dytë, golin e parë në ndeshje e shënoi Abdloulye Douccoure, në minutën e 54’.

Ndërsa golin e vulosjes së fitores e realizoi Lewis Dobbin, në minutën e 92’.

Evertoni pas fitores mbetet në vendin e 16-të me 13 pikë të grumbulluara, teksa Chelsea pozicionohet në pozitën e12-të em 19 sosh. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.