Burri që pretendon se është djali i paligjshëm i Mbretit Charles kërkon "të vërtetën" - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Burri që pretendon se është djali i paligjshëm i Mbretit Charles kërkon “të vërtetën”

NULL NULL
20/09/2022

Një burrë australian, i cili pretendon se është djali i paligjshëm i Mbretit Charles III dhe Consort Camilla Parker-Bowles, thotë se ai ende kërkon përgjigje pavarësisht nëse babai i tij i supozuar është mbreti.

Simon Charles Dorante-Day lindi në prill të vitit 1966 dhe u adoptua nga një familje që kishte lidhje me Pallatin Buckingham. Besimet e tij të forta e shtynë atë të shkonte në Gjykatën e Lartë Australiane pas tri përpjekjeve të dështuara ligjore për ta provuar atë. Ai beson se është ngjizur kur çifti mbretëror ishte 17 dhe 18 vjeç.

Në një intervistë të fundit me 7NEWS, Simon tha se nuk është i frikësuar nga statusi i ri i Charles, duke shtuar: “Siç thashë, mali nuk ndryshon, është ende një mal. Unë do të ngjitem, kështu që – duhet të ngjitem për ta kapërcyer, kështu është”.

Gruaja e Simonit shtoi se ata e vlerësojnë mundësinë për t’i bërë të ditur se nuk janë dorëzuar.

“Ne nuk jemi dorëzuar dhe do t’i drejtohemi atij me ligjin L.A.W dhe L.O.R.E.”.