Burri nga Idaho kalon 27 kilogramë mes duarve 100 herë në 17.53 sekonda - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Burri nga Idaho kalon 27 kilogramë mes duarve 100 herë në 17.53 sekonda

NULL NULL
16.05.2023 18:06
guinness

Një burrë nga Idaho e ShBA-së, i cili kohët e fundit mori dy rekorde të forcës bazuar në peshë, vuri në provë qëndrueshmërinë e tij duke u përpjekur të transferonte 27 kilogramë peshë nga dora në dorë.

David Rush, i cili ka thyer më shumë se 250 rekorde botërore Guinness, kohët e fundit tentoi thyerjen e rekordit për kohën më të shpejtë për të transferuar pesha 9 dhe 18 kilogramë nga dora në dorë 100 herë.

Rush tha se ishte frymëzuar nga ato përvoja për të marrë versionin 27 kilogramë të rekordit, i cili ishte 27.7 sekonda.

Ai shtoi se kishte filluar të “flluskonte” në fund të përpjekjes, por arriti të thyejë jozyrtarisht rekordin me një kohë prej 17.53 sekondash. Përpjekja tani duhet të rishikohet nga zyrtarët e rekordeve botërore Guinness për certifikim zyrtar.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.