Burri fitoi 100 mijë dollarë lotari në përvjetorin e martesës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Burri fitoi 100 mijë dollarë lotari në përvjetorin e martesës

NULL NULL
09/08/2022

Një burrë nga Karolina e Veriut, që po festonte përvjetorin e martesës në një udhëtim në plazh me familjen dhe miqtë e tij, fitoi një çmim prej 100 mijë dollarësh nga një biletë lotarie me gërvishtje.

Kenneth Smith, 33 vjeç, nga Greensboro, u tha zyrtarëve të Lotarisë së Karolinës së Veriut se ai dhe grupi i tij i familjes dhe miqve po vizitonin plazhin për të festuar përvjetorin e tij të dytë të martesës kur bënë një ndalesë në Calabash Food and Fuel në Calabash, ku një mik i rekomandoi të blinte bileta lotarie.

Smith zgjodhi një biletë gërvishtëse prej 100 milionë dollarësh Mega Cash dhe zbuloi një çmim prej 100 mijë dollarësh.

Ai tha se shoku i tij ishte gëzuar shumë kur mësoi se rekomandimi i tij i kishte sjellë atij një çmim të madh, përcjell Klankosova.tv

Smith tha se ai festoi fitoren e tij duke e çuar grupin për mëngjes.

“Gjithmonë kam fantazuar për të fituar një çmim të madh në lotari”, tha ai.

Fituesi tha se planet e tij për paratë përfshijnë rindërtimin e shtëpisë dhe oborrit.