Burri fatlum fiton çmimin e tretë të lotarisë duke përdorur të njëjtat numra - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Burri fatlum fiton çmimin e tretë të lotarisë duke përdorur të njëjtat numra

NULL NULL
19.04.2023 22:34
fituesi i lotarise

Një lojtar i Lotarisë Maryland përdori të njëjtin kombinim numrash për të fituar tre çmime prej 50,000 dollarësh në hapësirën kohore brenda 11 muajsh.

Burri 52-vjeçar i qarkut Charles u tha zyrtarëve të lotarisë se më parë fitoi dy çmime prej 50,000 dollarësh nga data 18 maj 2022, duke tërhequr me një palë bileta që mbanin numrat 4-8-5-4-8.

Ai përdori të njëjtat numra për të luajtur Pick 5 këtë muaj dhe ky kombinim i dha atij një çmim të tretë prej 50,000 dollarësh.

“Fitova vitin e kaluar dhe tani godita përsëri. Gruaja ime tha, ‘Le të luajmë këtë numër’ dhe ne vazhdojmë të fitojmë me të’”, tha burri, i cili shtoi se ka në plan të vazhdojë të përdorë të njëjtat numra edhe më tutje.

“Unë luaj lotari gjatë gjithë kohës. Asnjëherë nuk e di. Nuk mund të fitosh nëse nuk je në të”, tha ai.

Lojtari shtoi se ai dhe gruaja e tij planifikojnë t’i përdorin paratë për të bërë pushime.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.