Bujar Berisha (Troja): Pse në Kosovë nuk ka koncerte të grupeve të famshme? (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bujar Berisha (Troja): Pse në Kosovë nuk ka koncerte të grupeve të famshme? (VIDEO)

NULL NULL
01/06/2015

Në të njejtën ditë kur në Prishtinë performon këngëtari Ky-Mani Marley, në kryeqytetin e Maqedonisë performojnë artistë shumë herë më të famshëm dhe të një rangu më të lartë.

One Republic.

Bujar Berisha, frontmeni i rock grupit Troja, flet për shkaqet pse në Kosovë nuk performojnë grupe të famshme, për ndikimin e tyre potencial në shoqërinë kosovare, si dhe afirmimin që do kishte shteti ynë sikur të kishte koncerte të këtilla…

Intervista u realizua nga Kron Sadiku, gazetar i Klan Kosovës.