Buffon i gatshëm për Belgjikën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Buffon i gatshëm për Belgjikën

NULL NULL
12/11/2015
Gardiani italian ka thënë se Belgjika është skuadër e fortë, por as Italia nuk është për t'u nënvlerësuar.

Gardiani i Juventusit u tregua edhe një herë tjetër vendimtar duke e ndihmuar shumë Italinë në rrugën drejt Francës.

Gianluigi Buffon pret që Belgjika të jetë test i mirë për skuadrën para garave të Euro 2016.

“Belgjika është skuadër që duhet respektuar”.

“Janë një grup talentesh dhe pothuaj të gjithë kanë luajtur bashkë për shumë vite”.

“Ata kanë treguar se kanë potencial për të fituar Euro 2016 dhe Kupën e Botës 2018”.

“Por edhe ne kemi një skuadër të mirë dhe të përkushtuar drejt sukseseve”.