Brukseli sot diskuton për Maqedoninë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Brukseli sot diskuton për Maqedoninë

NULL NULL
18/05/2015
Këshilli i punëve të jashtme të BE-së, sot pritet të diskutoj për Maqedoninë dhe do të dal me një qëndrim të përbashkët në lidhje me ngjarjet në vend dhe me masat që duhet të ndërmerren.

Kështu ka paralajmëruar shefi i diplomacisë bullgare Daniel Mitov, i cili ka thënë se të gjithë ministrat e punëve të jashtme të vendeve të BE-së , pritet të vendosin për masat që duhet t`i ndërmarr.