Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Brisida Shehaj thyen heshtjen: Përse ika nga ministria

NULL NULL
24.11.2016 22:59

Ish-zv.ministrja e Ekonomisë në Shqipëri, Brisida Shehaj thotë se ia paraqiti vetë dorëheqjen e saj kryeministrit Edi Rama.

Ajo tuhotë se ia ka parashtruar zyrtarisht dorëheqjen shefit të kabinetit duke e argumentuar me motive personale.

Por ky argumentim është shumë i përgjithshëm dhe komentet për arsyet e largimit janë të shumta. Komentet ishin nga një përplasje me ministren e Ekonomisë, Vilma Ekonomi dhe deri te marrja e një detyre partiake në prag të zgjedhjeve të vitit të ardhshëm ku shehaj mund të ketë një vend në listën e kandidatëve për deputetë.

Shehaj është pyetur nga newsbomb.al ku thotë se dorëheqja e saj lidhet vetëm me arsye personale ndërsa thekson se me ministren Ekonomi ka raporte të shkëlqyera.

“Gjatë punës dy mujore me zonjën ministre, por edhe më herët, e kam vlerësuar për profesionalizmin e saj. Me zonjën Ekonomi kam raporte të shkëlqyera dhe gjithçfarë thuhet lart e poshtë se kam pasur konflikte me të, nuk është e vërtetë. Kjo bëhet për të cënuar integritetin tim dhe të ministres për të cilën gëzoj respekt të veçantë”, – është shprehur Shehaj.
Dy muaj më parë, me një vendim të Kryeministrit Edi Rama Brisida Shehaj la detyrën e rëndësishme të Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve për të marrë zyrën e zv.ministres së Ekonomisë./lapsi.al/

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.