Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bozo: Tërmeti do të shkatërronte Kosovën (VIDEO)

NULL NULL
14.01.2020 20:28

Në kolegjin privat UBT sot u morën me pasojat që do të dilnin nga një tërmet i mundshëm. Studiuesit e fushës së ndërtimtarisë thanë se ndërtimet e deritanishme, nuk janë cilësore.

Po pati tërmet në Kosovë, siç ndodhi në Durrës vitin e kaluar, dëmet do të ishin të mëdha.

Kjo pasi që shumica e ndërtimeve janë pa kualitet, meqë nuk janë përfillur ligjet adekuate, njofton Klan Kosova.

Këtë e pranoi edhe zëvendësministri në detyrë i infrastrukturës, Rexhep Kadriu. Ai tha se si pushteti lokal edhe ai qendror kanë të meta në mbikëqyrje të të ndërtimeve.

Kronikë nga Agan Hajdarhoxha

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.