10:08, 10 Prill 2020

 

Kryeministri britanik Boris Johnson mbetet në spital pasi u transferua nga kujdesi intensiv, por është në “gjendje shpirtërore jashtëzakonisht të mirë”, thotë Downing Street.

Johnson po trajtohej për koronavirus në Spitalin St Thomas ‘në Londër që nga e diela – 10 ditë pasi ai testoi pozitiv me Covid-19- dhe u pranua në kujdes intensiv të hënën.

Të enjten në mbrëmje një zëdhënës tha se ai ishte “zhvendosur nga kujdesi intensiv përsëri në repart, ku do të kete një monitorim të afërt gjatë fazës së hershme të shërimit të tij”, transmeton Klan Kosova.

Babai i Johnson, Stanley, tha që familja e tij ishte lehtësuar, mirënjohëse dhe falënderuese për punën e Shërbimit Shëndetësor Kombëtar, por që Kryeministri tani duhet të “pushojë”.

“Në të vërtetë, unë mendoj se ka shërbyer një qëllim të mahnitshëm në kuptimin se ka bërë që  i gjithë vendi ta kuptojë se kjo është një ngjarje e rëndë,” tha ai për BBC Radio 4, transmeton Klan Kosova.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë