Grushtet e kosovareve tashmë të ndërkombëtarizuara - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Grushtet e kosovareve tashmë të ndërkombëtarizuara

NULL NULL
08.05.2015 21:14
Kosova do të garojë për herë të parë në Kambionatit Botëror të Boksit për Femra. Reprezentueset kosovare do të jenë Dafina Abrashi dhe Donjeta Sadiku.

Dy boksiere të Kosovës do të udhëtojnë për në Taipei, Taiwan. Ato do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit për Femra.

Kjo është hera e parë që Kosova merr pjesë në një Kampionat Botëror të Boksit për Femra.

Federata e Boksit të Kosovës ka bërë të ditur edhe emrat të cilët do të përfaqësojnë Kosovën në këtë garë ndërkombëtare.

Dafina Abrashi dhe Donjeta Sadiku, janë zgjedhur si boksieret më të mira për të cilat federata beson se do të korrin sukses dhe të sjellin medalje nga ky  kiampionat.

Dy boksieret kosovare do të trajnohen nga Shefki Bogujevci, deri para nisjes në Taipei me 13 Maj.